Aantal Volkswagens met Dieselmotor op de Nederlandse weg

DATA VAN DE DAG - In Amerika is geconstateerd dat Volkswagen speciale software had ingebouwd in haar auto's met een Dieselmotor om de test voor de gek te houden. Zo leek de auto schoner dan hij in werkelijkheid was.

Dit schijnt op te gaan voor de modellen vanaf 2009 en dan in het bijzonder de TDi's. We hebben de database van RDW (open data!) erbij gepakt om te zien hoeveel diesels van Volkswagen er in Nederland rondrijden die hieraan voldoen.

woensdag 23 september 2015 | Verkeer, Milieu, dvdd, actualiteit

Aantal als TDi geregistreerde diesels van Volkswagen naar bouwjaar

2009201020112012201320142015
Lupo180678438314185120
GOLF107108496141285
Passat5455241024162
Touran43321413862
California59121481151
Polo162515152281
Touareg261064512
New Beetle12663421
Er zijn momenteel ruim 280.000 Diesels van na 2008 van het Volkswagen concern op de Nederlandse weg die voldoen aan de strengste milieunormen

Vanaf 2009 geteld, zijn er 134.000 personenauto's met diesel van Volkswagen, dit is exclusief de bedrijfsauto's, maar wel inclusief de lease-auto's.
3.000 daarvan hebben expliciet TDi in de registratie staan. Dit zijn er in werkelijkheid waarschijnlijk veel meer. RDW noteert vaak niet de volledige handelsnaam.
We hebben de meest voorkomende modellen toch in een lijst gezet.

Daarnaast hebben we alle relevante modelen met een Dieselmotor ook in een lijst gezet.

Een andere analyse, meer op milieuklasse, kunt u hier vinden.

Update 12:20 uur: We hebben alle diesels van de Volkswagen-Audi groep, inclusief de bedrijfsauto-uitvoeringen ook geteld. Dan komen we op 358.000 sinds 2009.

Update 14:10 uur: Tot slot hebben we nog als extra criterium toegevoegd dat de auto een milieuclassificatie euro5 of euro6 heeft. Dat zijn de strengste normen sinds 2009. Dan blijven er ruim 280.000 over.

Update 17:40 uur: Er is een lijst met modellen. Wanneer we bij RDW selecteren op cilinderinhoud kunnen we nauwkeuriger het aantal mogelijke auto's met foutieve software bepalen. In NL is er zo te zien geen 1.5L model. Dus alleen de 2.0L hier opgenomen. Dan komen we op 13.500 auto's. Let op, ook hierbij is niet zeker of het ook echt allemaal de juist motor betreft omdat niet consequent de aanduiding TDi is gehanteerd.

Aantal diesels van bekende modellen van Volkswagen naar bouwjaar

2009201020112012201320142015
Polo93897101608010268359935614015
Golf3740389844124208695193524189
Passat2105227041074870159615774811
Touran9146169871166880764588
Tiguan429501397494308325270
Jetta1901244274552868027
Touareg148173242169198174129
Sharan5466242210125151111
New Beetle26161619282215

Noot:
Het gaat hier alleen om personenauto's. Bedrijfsauto's, waaronder ook de gewone modellen met een grijs kenteken, zijn niet meegeteld. Data 2015 tot en met 22 september.

Ook interessant om te lezen

Luchtvervuiling Europa 1973-2013

DATA VAN DE DAG - Begin jaren zeventig is met in Europa gestart de luchtverontreiniging te meten. In de loop der jaren werd het aantal meetstations steeds verder uitgebreid. Alle gegevens zijn tegenwoordig open data. Daarmee kunnen we een overzicht presenteren van de ontwikkeling van de laatste veertig jaar.

woensdag 23 september 2015 | Verkeer, Milieu, dvdd, actualiteit