Aantal leraren in Nederland
DATA VAN DE DAG - Vandaag is het de internationale dag van de leerkracht. Maar hoeveel zijn daar nou van? Voor de verandering konden we daarvoor niet bij het CBS terecht. Maar toch cijfers gevonden.

Er zijn zo'n 250.000 leraren in Nederland
In Nederland zijn, als we de universiteiten buiten beschouwing laten, zo'n 250.000 leraren werkzaam. In het primaire onderwijs verreweg het meest: 130.000.
De cijfers moeten afgeleid worden uit de omvang van het totale personeelsbestand (in personen) en het aandeel onderwijzend personeel. We tellen het onderwijsondersteunende personeel niet mee.
In het primaire onderwijs is ruim 75% van het personeel leerkracht. Bij het VO, MBO en HBO is dat respectievelijk 71%, 58% en 61%.
Update 2016-10-05: Er is een nieuwe versie van deze case met meer cijfers.
Update 2017-10-05: En opnieuw een nieuwe versie met actuele cijfers.
Ook interessant om te lezen
Onderwijzend personeel 1999 - 2015
DATA VAN DE DAG - Op de dag van de onderwijzer brengen we een update van de aantallen onderwijzers in het Nederlandse onderwijs.
Antisemitische incidenten 1999 - 2015
DATA VAN DE DAG - Jaarlijks publiceert het CIDI haar antisemitisme monitor. Op basis van de oude verslagen hebben we een langjarig overzicht gemaakt.
Aantal geregistreerde dierproeven Nederland 1978-2014
DATA VAN DE DAG - Gisteren werden de cijfers bekend over het aantal dierproeven in 2014. We hebben de historie erbij gezocht.
Aandeel vrouwen in universitaire onderwijsposities
DATA VAN DE DAG - Het aandeel vrouwen in geslaagden van universiteiten is al sinds 1995 meer dan 50%. Maar het aandeel vrouwen in de posities van universitair docent en hoogleraar komt in 2014 nog maar op respectievelijk 38% en 17%.
40% rechters heeft betaalde bijbaan
DATA VAN DE DAG - In Nederland heeft de helft van de leden van de rechterlijke macht een of meerdere betaalde nevenfuncties. Bijna 40% van alle rechters heeft een betaalde bijbaan. Mannelijke leden van de rechterlijke macht hebben twee keer zoveel nevenfuncties als vrouwelijke leden. Gemiddeld heeft men 2,3 nevenfuncties.